Agrárium: Víz világnap

Szeretettel köszöntelek a AGRÁRIUM KLUB közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Képek - 2084 db
  • Videók - 568 db
  • Blogbejegyzések - 1384 db
  • Fórumtémák - 165 db
  • Linkek - 918 db

Üdvözlettel,
Kiss István
AGRÁRIUM KLUB vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a AGRÁRIUM KLUB közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Képek - 2084 db
  • Videók - 568 db
  • Blogbejegyzések - 1384 db
  • Fórumtémák - 165 db
  • Linkek - 918 db

Üdvözlettel,
Kiss István
AGRÁRIUM KLUB vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a AGRÁRIUM KLUB közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Képek - 2084 db
  • Videók - 568 db
  • Blogbejegyzések - 1384 db
  • Fórumtémák - 165 db
  • Linkek - 918 db

Üdvözlettel,
Kiss István
AGRÁRIUM KLUB vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a AGRÁRIUM KLUB közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Képek - 2084 db
  • Videók - 568 db
  • Blogbejegyzések - 1384 db
  • Fórumtémák - 165 db
  • Linkek - 918 db

Üdvözlettel,
Kiss István
AGRÁRIUM KLUB vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.


A Víz világnap megünneplését az 1992. évi Rio de Janeiro-i környezetvédelmi konferencián kezdeményezték. Ennek hatására az ENSZ március 22-ét nyilvánította e nappá, felhíva a kormányok, szervezetek és magánszemélyek figyelmét a víz fontos szerepére életünkben. Cél, hogy óvjuk, védjük környezetünket, s ezen belül a Föld vízkészletét.

 

Címkék: aszály környezet világnao védelem víz

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

M Imre üzente 2 hónapja

A 2026-os év nemzetközi üzenete: „Az esélyt teremtő víz”.

Ez a gondolat arra hívja fel a figyelmet, hogy a víz nemcsak életfeltétel, hanem lehetőség is. Lehetőség a fejlődésre, a társadalmi felzárkózásra, a gazdasági stabilitásra és egy fenntarthatóbb jövő megteremtésére.
Néhány érdekes adat, amely magáért beszél:

– globálisan több mint 1 milliárd nő – a nők több mint egynegyede (27,1%) – nem fér hozzá biztonságosan kezelt ivóvíz szolgáltatásokhoz. (UN Women/UNDESA, 2023)

– 1,8 milliárd embernek még mindig nincs a lakóhelyén ivóvize, és minden harmadik háztartásban a nők felelősek a vízgyűjtésért. (WHO/UNICEF, 2023)

– a rendelkezésre álló adatok szerint, mintegy 53 országban a nők és a lányok naponta 250 millió órát töltenek vízgyűjtéssel – több mint háromszor többet, mint a férfiak (ENSZ Nők/UNDESA, 2024) Globálisan a nem biztonságos víz, a nem megfelelő higiénia körülmények naponta körülbelül 1000 öt év alatti gyermek haláláért felelősek. (WHO, 2023) Az országok mintegy 14%-ában még mindig nincs arra gyakorlat, ami biztosítaná a nők egyenlő részvételét a vízzel kapcsolatos döntések meghozatalában.(UNEP-DHI, GWP, UN Women, 2025) (forrás:

https://www.vizvilagnap.hu/

A Magyar Víziközmű Szövetség felhívja a figyelmet arra, hogy a víziközmű-szolgáltatás biztonsága és fenntarthatósága közös felelősség.

https://maviz.hu/hirek/a-viz-vilagnapja-2026-az-eselyt-teremto-viz

A jövő vízbiztonsága érdekében elengedhetetlen a folyamatos fejlesztés, a korszerű technológiák alkalmazása, valamint a vízkészletek tudatos és felelős használata.
Napjainkban különösen fontos a víziközmű-ágazat szerepe. A hazai szolgáltatók és szakemberek nap mint nap azért dolgoznak, hogy a lakosság számára biztosított legyen a biztonságos ivóvízellátás és a szennyvízelvezetés. Munkájuk sokszor láthatatlan, mégis nélkülözhetetlen: a rendszerek akkor működnek jól, ha észre sem vesszük őket.

http://netpolgar.network.hu/blog/netpolgar_avagy_digitalis_irastudo_klub_hirei/a-viz-vilagnapjan-ismet-feltarul-a-kobanyai-medence-kapuja

Válasz

M Imre üzente 2 hónapja

Bükki Nemzeti Park Igazgatóság | A Tarnavidéki Tájvédelmi Körzetben fontos fejlesztésekkel igyekszünk biztosítani a kétéltűek védelmét és általában a vízmegtartást: nyertes KEHOP Plusz projektünk mellett önkéntes akciókat is szervezünk, amelyek során kisebb beavatkozásokkal javítjuk a vizes élőhelyek vízellátottságát.

2026. március 4-i tevékenységünk során egy égeres mocsarat segítettünk meg a berágódott patakmeder fenékszintjének emelésével, illetve szivárgó rönkgátak által duzzasztott víz kivezetésével.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1373621184808517

A részletes beszámolót itt olvashatják:

https://www.bnpi.hu/hu/hir/vizorzo-akcio-a-tarnavideki-tajvedelmi-korzetben

Válasz

M Imre üzente 11 hónapja

2023-ban az akkumulátorgyárak által generált parlamenti vitán a miniszterelnök azt mondta, hogy “Magyarországról több víz távozik, mint ami bejön”. (Ez egyébként igaz). “Van feleslegünk”. (Nincs) “Ha akarjuk, és szükség van rá, bárhova el tudjuk vinni csatornán keresztül, ahol szükség van.” (Nem ez történik, a mai napig és több mint egy évszázadon keresztül a vízügyi doktrina a vízelvezetés, lecsapolás, csatornázás volt, a mezőgazdasági doktrina pedig a belvizek elleni küzdelem drénezéssel, meliorációval, s ez a mai napig nem változott). # képek

„Magyarország nem szenved vízhiányban. Ha az igény nő, képesek vagyunk ezt az igényt kielégíteni” Nos Magyarország vízhiányban szenved. 2022 és 2024 után úgy tűnik ez lesz a legdurvábban aszályos nyár. Az biztos, hogy egész júniusban egy csepp csapadék sem várható. A talajvízkészlet vészesen ürül, jelenleg az ország majdnem egész területén a felső 20 cm nedvességtartalma teljesen eltűnt, nincs. Országos aszály van, Budapesten az összes tövig nyírt gyep kiszáradt már. A csapadékos májusban mindenki azért ostromolta a kerületi és fővárosi ügyfélszolgálatokat, hogy mikor lesz már lenyírva a gyep. Most pedig éppen azért ostromolják őket, hogy miért nyírták le.

Hasonló ez a gazdák korábbi viselkedésmintáihoz, amikor évekkel ezelőtt az agrár közigazgatást azért ostromolták februárban, hogy miért nem vezetik el a belvizet. Hogy aztán nyáron azért ostromolják, hogy hol az eső, miért nincs víz az öntözőcsatornákban.

A belvíz mély fekvésű területeken (egykori lápréteken) gyűlik össze. Ha ezek ma is láprétek lennének, lenne nyáron eső. Tudna honnan felhő képződni. Most meg nincs, de most már belvíz sincs. Porzik a határ februárban a szétszántott földeken. Változtatni, változni kéne. Ez így nem mehet tovább. És a technológiai megoldás kevés lesz. Ökológiai fordulat nélkül nem fog menni. No till, ökológiai kiegyenlítő felületek, mulcsolás, szárazságtűrő társulások, erdőrekonstrukciók, vízmegtartás, a földalapú támogatás áthangolása a vízmegtartó gazdálkodásra. Ezek a feladatok. Ki fogja elvégezni és mikor?

A legfrissebb agrometeorológiai térképek azt mondják, hogy az ország területének 80%-án jelenleg nagyfokú aszály van. Dél-Pesten, azaz Pesterzsébeten és Soroksáron, valamint Csepelen a legrosszabb a helyzet, ott már súlyos az aszály. A gyepszintet tápláló felső talajrétegben a víztartalom mindössze 10-20%. A fákat tápláló 50-200 cm-es rétegben még van 50% víztartalom. Még! Aki civilként tenni akar a fiatal fővárosi fákért, azoknak hirdettük meg önkéntes vízadást. A beeco applikáción keresztül lehet hozzá csatlakozni. Mindenkire szükség van, hogy a zöldfelületeink túléljék ezt a hónapot. Komoly a baj. Olyan, amivel még ez az ország sosem nézett szembe. A klímaválság éppen szintet lép…

https://www.facebook.com/photo/?fbid=24174731108810786
___

A Víz Világnapján ismét feltárul a Kőbányai medence kapuja

http://netpolgar.network.hu/blog/netpolgar_avagy_digitalis_irastudo_klub_hirei/a-viz-vilagnapjan-ismet-feltarul-a-kobanyai-medence-kapuja
___

Víz Világnapja 2023 | Szurkolók az Állatokért Alapítvány a Tarna folyó partjáról

http://autovezetes.network.hu/video/klubvideok/viz_vilagnapja_2023__szurkolok_az_allatokert_alapitvany_a_tarna_folyo_partjarol

Válasz

Ez történt a közösségben:

Kiss István 3 napja új blogbejegyzést írt: Határszemle ellenőrzések...

Kiss István 1 hete új blogbejegyzést írt: Mezőgazdasági idénymunka

Kiss István 1 hete új blogbejegyzést írt: Tojástermelés...

M Imre írta 1 hete a(z) Szegedi levendulanap blogbejegyzéshez:

Mú­ze­u­mok Éj­sza­ká­ja 2026 2026. ...

Kiss István 2 hete új blogbejegyzést írt: Baromfi...

Kiss István 3 hete új blogbejegyzést írt: Alma...

Kiss István 3 hete új blogbejegyzést írt: A kerék...

Kiss István 3 hete új blogbejegyzést írt: Adatfelvétel...

Kiss István 3 hete új blogbejegyzést írt: Permetezési napló

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu